Wycieczka do Komisariatu Policji

opublikowane: 25 kwi 2018, 00:06 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 25 kwi 2018, 00:08 ]

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem  16 i 17  kwietnia uczniowie   z klasy Ib i Ic odwiedzili Komisariat Policji w Swarzędzu.

W trakcie wizyty uczniowie zwiedzili komendę - siedzibę policji oraz zapoznali się z pracą stróżów prawa. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie stanowiska kierowania i spotkanie z oficerem dyżurnym. Uczniowie sami przekonali się w jaki sposób  monitorowane jest nasze miasto, dzięki kamerom umieszczonym w różnych jego  miejscach. Następnie dzieci udały się na dziedziniec komendy, gdzie zaprezentowano radiowóz . Uczniowie mieli okazję zasiąść w policyjnym radiowozie, co wywołało wiele uśmiechu na ich twarzach. Dzieci podczas spotkania nie tylko wysłuchały najważniejszych porad dotyczących bezpieczeństwa,  ale także trafnie odpowiadały na pytania pana  policjanta.

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię