WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

opublikowane: 14 gru 2017, 09:33 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 09:37 ]
To, że bombki wiesza się na choince wie każdy, ale jak one powstają?
12 grudnia uczniowie Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego oraz klas IIIa, IIIc i IIIh wybrali się na wycieczkę do Gniezna do Fabryki Ozdób Choinkowych. Dzieci miały okazję poznać i obserwować wszystkie etapy produkcji bombek. Zwiedziły dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz salę dekorowania ozdób. Z wielkim zainteresowaniem śledziły cały proces, zadawały pytania pracownikom fabryki. W firmowym sklepiku nastąpił istny szał zakupowy. Wszystkie wystawione bombki prezentowały się fantastycznie. Trudno było wybrać spośród nich te najładniejsze.
Dzieci miały również okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których każde z nich dekorowało wg własnego pomysłu 4 bombki. Dzięki temu przekonały się, jak precyzyjna i trudna jest ta praca.
Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

Żeby zobaczyć galerię...wystarczy kliknąć w zdjęcie...