Wybory do Samorządu Uczniowskiego

opublikowane: 13 paź 2013, 14:27 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 3 lis 2013, 06:12 przez Marcin Socha ]

W dniu 26.09.2013r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli opiekunowie SU. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny, każdy wyborca miał prawo do oddania głosu na wybranego przez siebie kandydata. Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą. Osoby chętne do pracy w SU przygotowały plakaty, na których umieściły hasła wyborcze, obietnice przedwyborcze, swoje zainteresowania oraz wizerunek. Plakaty prezentowane były na holu przez tydzień poprzedzający wybory. Dwa dni przed wyborami kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze przed społecznością szkolną.

26 września uczniowie klas 4-6 podjęli decyzję. Wypełnione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów. Wyniki głosowania przedstawiono tego samego dnia na szkolnej dyskotece wyborczej.

Ogółem w klasach IV-VI oddano 349 głosów, jeden głos był nieważny.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego wygrali:

1.    Szumigała Witold 5f - przewodniczący

2.    Wolniewicz Bartosz   5e