Współczesny wynalazek

opublikowane: 25 sty 2021, 02:34 przez wicedyrektorzy SP4   [ zaktualizowane 28 sty 2021, 10:00 przez Arleta Łukasik ]

Po omówieniu powieści „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika uczniowie klasy 6b i 6e mieli za zadanie zaprojektować, zbudować i opisać niezwykły wynalazek, który pomógłby rozwiązać jeden z problemów współczesnych ludzi. Dzieci przesyłały zdjęcia swoich prac oraz uzupełniali kartę zgłoszeniową do biura patentowego, a następnie prezentowały swoje dzieła w trakcie lekcji online. Prace były niesamowite, kreatywne i bardzo przemyślane. Stworzono m.in.: pożeracz plastików, statek do usuwania zanieczyszczeń, mentvision – służący do przyjmowania perspektywy innych osób, wiatrak radości, Holiday House – latający dom, regenerator, wehikuł czasu, ekopralkę, maszynę do teleportacji, przesyłacz dobrej energii, zapamiętywator 2020, ekologiczny wentylator, przyrząd do nalewania napoi z kartonika, nianię – robota, leniuchomat 3000, elektryczne urządzenie wielofunkcyjne czyszcząco - mieszające ESD TYPE 1, smart czepek, samochodki i wiele innych. Na zdjęciach można zobaczyć efekty ich ciężkiej pracy.

Karolina Hudak