W ogrodzie zmysłów

opublikowane: 27 wrz 2018, 20:59 przez Jerzy Kot

21 września uczniowie oddziałów edukacyjno- terapeutycznych oraz  klasy 6 f odwiedzili Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Jest to miejsce wyjątkowe, które powstało przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych, zwycięzca  w konkursie  „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich" w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom" z maja 2013 r.  Uczniowie SP 4 podziwiali ogród barokowy wraz z altankami, stawem, ogrodem warzywnym i  piękną aleją grabową.  Bawili się na znajdujących się tam równoważniach, trampolinach, pajęczynach, huśtawkach, ściankach wspinaczkowych  i wielu innych urządzeniach wspierających  rozwój zmysłów, orientację w przestrzeni i równowagę. Szczególną uwagę dzieci zwrócił  karylion ziemny czyli system ziemnych dzwonów rurowych, wydających dźwięki i wibracje.

Serdecznie polecamy wszystkim odwiedzenie  tego magicznego miejsca.

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE...