Wizyta w teatrze

opublikowane: 11 gru 2017, 20:31 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:31 ]

29 listopada to dzień, który dla nas, dzieci z grupy przedszkolnej „Żabki” i „Sówki” oraz uczniów z klasy 3 i 6 ZET na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia pojechaliśmy do Teatru Animacji, mieszczącego się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, na sztukę Maliny Prześlugi „Smoki”. W sztuce przedstawiono dwa odrębne światy - ludzi i smoków. Gdy Człowiek Karol spotkał Smoka Roara, obydwoje strasznie się bali. Nie wiedzieli, że tak jak w życiu nie wszystko jest wyłącznie białe i czarne. „Inny” niekoniecznie oznacza „zły”, a uprzedzenia  i bezmyślnie powielane stereotypy  bardzo w życiu przeszkadzają. Czasami sami się z  tym spotykamy na co dzień. My wiemy, że to co nieznane budzi lęk, wiemy, że nie można nikogo odrzucać tylko dlatego, że  różni się od nas wyglądem czy zachowaniem, ale niektórzy muszą się jeszcze tego nauczyć.

Zachęcamy więc do wizyty w teatrze.