Wizyta w Muzeum Narodowym

opublikowane: 21 gru 2017, 02:23 przez Marcin Socha

Z okazji „mikołajek” uczniowie klasy 2c i 2d wzięli udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Mieli możliwość podziwiania pięknych wnętrz muzeum oraz zgromadzonych tam dzieł malarstwa i rzeźby. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Legenda o św. Mikołaju” oraz w warsztatach plastycznych.  Dowiedzieli się o związku Biskupa Mikołaja ze współczesnym Świętym Mikołajem. Dzieci z  zachwytem słuchały opowieści o cudach biskupa, jego dobroci i hojności. Poznały niezwykłe zdarzenia z jego życia przedstawione na dziełach malarskich. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych, podczas których projektowali kartkę świąteczną oraz poznali tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Zajęcia odbywały się w niezwykłej, magicznej scenerii świątecznej. Pobyt w Muzeum Narodowym był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wizyta w muzeum dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Leonarda Leżańska

Jolanta Dębska

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię