Wizyta w Laboratorium Wyobraźni

opublikowane: 5 lis 2018, 06:55 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 5 lis 2018, 06:56 ]

24 października 2018 r uczniowie klasy 3c i 3d odwiedzili wyjątkowe miejsce, jakim jest Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To bardzo ciekawe miejsce, w którym poprzez interaktywną naukę i zabawę mogliśmy nie tylko poszerzyć naszą wiedzę, ale również rozbudzać naturalną ciekawość świata.

W bardzo przystępny, obrazowy i interesujący sposób poznawaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki. Chłonni wiedzy uczniowie, wprowadzeni zostali do świata biologii i fizyki. Zwiedziliśmy Wystawę Naukową i poznaliśmy zjawiska z dziedziny hydrostatyki, hydrodynamiki, ciśnienia, elektryczności i magnetyzmu.

W drugiej części już samodzielnie korzystaliśmy ze stanowisk interaktywnych oraz multimedialnych. Na koniec odwiedziliśmy tzw. „ciemnię”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie tych związanych ze światłem.

Wielkie emocje wzbudziła również gra komputerowa Knoocker - świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i starszych graczy. Zasada grania jest prosta – trzeba trafiać piłką w elementy gry komputerowej wyświetlonej na interaktywnej ściance. Przy okazji zabawy poznaliśmy podstawowe zasady akustyki i ćwiczyliśmy umiejętność pracy i współpracy w ciszy.

Laboratorium Wyobraźni to niezwykłe i fascynujące miejsce, w którym można odkryć w sobie pasję i chęć do nauki! Gorąco zachęcamy do jego odwiedzenia! Tu nie można się nudzić!

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię