Wizyta strażników miejskich w klasie II b

opublikowane: 19 paź 2014, 04:35 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 28 paź 2014, 06:04 ]
Dnia 6 października klasa II b gościła dwóch strażników miejskich - Pana Wiesława Jakubowskiego oraz Pana Macieja Klapę, którzy zapoznali uczniów z kodeksem ruchu drogowego.

Strażnicy bardzo dokładnie omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze, zapoznali ze zmianami w przepisach ruchu drogowego oraz z wybranymi znakami drogowymi. Przypomnieli również jak bezpiecznie podróżować rowerem. Zachęcali uczniów do zakładania kasków na głowę, zwrócili uwagę na konieczność noszenia kamizelek lub plakietek odblaskowych oraz systematycznej kontroli stanu technicznego rowerów. Ważne informacje dotyczyły także prawidłowego wyposażenia rowerów oraz sposobu poruszania się po ulicy w trakcie rodzinnej wycieczki rowerowej.

Lekcja okazała się bardzo ciekawym przypomnieniem ważnych zasad, o których uczniowie zawsze powinni pamiętać. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał kolorowankę ze znakami drogowymi.

Od dziś hasła II b to:

„By widocznym być na drodze odblask zawsze mam na sobie!”

„Gdy bezpiecznie jest wokoło wówczas wszystkim jest wesoło!”

Jolanta Dębska

Wizyta strażników miejskich