Wizyta Strażnika Miejskiego w kl. Ic i Id

opublikowane: 2 lis 2016, 23:56 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 2 lis 2016, 23:56 ]

W czwartek 27 października uczniowie klasy Ic i Id gościli na zajęciach Funkcjonariusza Straży Miejskiej – Pana Wiesława Jakubowskiego.

Celem wizyty było poszerzenie wiedzy uczniów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Dzieci wykazały się znajomością przepisów ruchu drogowego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Prowadzący dużą uwagę poświęcił  także noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem ze znacznej odległości.

Uczniowie utrwalili i usystematyzowali również swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Funkcjonariusz udzielił dzieciom wskazówek - co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie otrzymały drobne upominki - znaczki odblaskowe, mające poprawić ich widoczność na drodze.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska