Wizyta na Policji

opublikowane: 21 maj 2017, 22:33 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 21 maj 2017, 22:37 ]

Dnia 9 maja uczniowie klasy Id oraz Ic odwiedzili Oddział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały obiekty policyjne oraz poznały tajniki trudnej i niebezpiecznej pracy policjantów. Policjanci zaprezentowali dzieciom policyjne akcesoria oraz specjalistyczny sprzęt używany podczas rożnych akcji: mundury, broń, motory, radiowozy itp. Specjalnie dla naszych uczniów odbył się pokaz tresury psów policyjnych. Nie lada atrakcją była przejażdżka więźniarką oraz pokaz działania polewaczek. Nasi uczniowie poznali historię Policji podczas zwiedzania Izby Tradycji i Historii. Zobaczyli sprzęt, który był codziennością dla ich dziadków i rodziców jak np. maszynę do pisania, telefon z tarczą, zabytkowe rowery i motocykle policyjne, dawne mundury, centrale telefoniczne. Wśród najciekawszych eksponatów znajduje się motocykl Junak. Na zakończenie wycieczki na ręce dowódcy oddziału towarzyszącego nam w tej wycieczce, zostały złożone podziękowania i ofiarowane prace plastyczne uczniów. To była niezwykła lekcja, która dostarczyła naszym wychowankom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń i mnóstwo emocji. Uczniowie opuszczali teren jednostki bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.

kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć

Leonarda Leżańska

Jolanta Dębska