WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA W "CZWÓRCE"

opublikowane: 25 paź 2016, 04:39 przez Jerzy Kot

W dniu 24.10.2016r. w ramach wizytacji kanonicznej w parafii  pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu, gościł w murach naszej szkoły Ksiądz Biskup –Zdzisław Fortuniak. Biskup przybył w towarzystwie Księdza Proboszcza Dariusza Salskiego.

Uczennice naszej szkoły na powitanie zaśpiewały pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Po czym Pani Dyrektor Elżbieta Wieczorek – oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego Tomasz Pawlaczyk przywitali oczekiwanego Gościa. Po oficjalnym przywitaniu Ksiądz Biskup obejrzał prezentację multimedialną przedstawiającą dorobek naszej szkoły i wysłuchał pięknych utworów muzycznych  wykonanych przez zespół wokalny.

Wizyta przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Nasze zaangażowanie dostrzegł sam Ksiądz Biskup, wyrażając swój podziw wobec wielkości dokonań Dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. W słowie skierowanym do nauczycieli zwrócił uwagę na szkołę, która karmi uczniów nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim duchowo. Nauczyciel  powinien nie tylko kompetentnie przekazywać wiedzę, ale także kształtować ducha wychowanków.

Ksiądz Biskup życzył wszystkim, by pomimo trudności, z jakimi boryka się szkoła, podejmowali nadal trud w  kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. W swoim wystąpieniu wyraził wdzięczność za kształcenie i wychowywanie dzieci . Na zakończenie wizyty ks. Biskup odmówił z zebranymi modlitwę „Ojcze nasz”, udzielił pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami oraz słodki poczęstunek.