Wierszem uczczono niepodległość

opublikowane: 2 gru 2017, 02:25 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 2 gru 2017, 09:51 ]

Po raz kolejny, wpisując się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, odbył się (13 listopada) w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu Koncert Laureatów IV Gminnego Konkursu Recytacji Poezji Patriotycznej. W samym Konkursie, organizowanym w „czwórce”, wzięli udział uczniowie pięciu szkół z terenu naszej gminy, dla których recytacja polskiej poezji patriotycznej była nie tylko próbą ich talentu, ale też uczczeniem 99. rocznicy odrodzenia niepodległej Polski. Cieszy fakt, że nie brakuje młodych zdolnych ludzi, którzy potrafią przeszłość Ojczyzny, tę trudną, tragiczną, ale i pełną chwil wspaniałych,  docenić.

W Koncercie wystąpiło jedenaścioro wyróżnionych uczestników Konkursu. Laureatom pani dyrektor Elżbieta Wieczorek wręczyła dyplomy i nagrody zakupione przez Radę Rodziców naszej szkoły. W najmłodszej grupie wiekowej (klasy 1-3) 1 miejsce zajęła Wiktoria Duszyńska SP5, 2 miejsce – Karol Kroker SP w Wierzonce, a trzecim miejscem podzieliły się dwie uczestniczki – Kinga Andryszak SP4 i Kaja Kamińska SP5. W grupie starszej (klasy 4-6) Jury także przyznało dwa 3 miejsca. W tej grupie wiekowej miejsce 1 zdobyła Julia Panek SP w Wierzonce, 2 miejsce - Zofia Ewertowska SP4, natomiast 3 miejsce -  Ines Matela SP3 i Martyna Przybyła SP3. Wśród najstarszych uczestników Konkursu (klasa 7 oraz 2 i 3 klasa gimnazjum) najlepsza okazała się Emilia Żebrowska SP1 w Zalasewie, 2 miejsce zajęła Natalia Nowak SP5, a 3 miejsce przypadło Oliwii Kaźmierczak SP3. Obok patriotycznych wierszy widzowie Koncertu wysłuchali piosenek i pieśni w wykonaniu uczestniczek zajęć wokalnych prowadzonych w SP4 - Julii Mężyńskiej, Oli Ławniczak, Gracji Lemiesz, Jagody Mężyńskiej oraz Oliwii Tromskiej.

Spotkanie w „czwórce” było pięknym wydarzeniem artystycznym, które młodym i dorosłym widzom zapewniło wiele wzruszeń. Czego wszystkim wykonawcom należy pogratulować!

Piotr Budziński

Fot. Ola Ławniaczak Julia Mężyńska J Kot