WIERSZE BRZECHWY ZNAMY I KOCHAMY

opublikowane: 9 kwi 2017, 09:17 przez Jerzy Kot

Wiersze Brzechwy znamy i kochamy

To już kolejna edycja konkursu promującego postać i literaturę patrona naszej szkoły Jana Brzechwy, w którym udział biorą dzieci z oddziałów przedszkolnych „Żabki” i „Sówki” oraz uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych. W tym roku nosił on nazwę „Czy na wady nie ma rady?”

Każdego roku poprzez zabawę, piosenkę i aktywne działanie przybliżamy uczniom dorobek pisarski Jana Brzechwy. Dzięki wspólnym zabawom dzieci mają okazję przenieść się w świat Kaczki Dziwaczki, Skarżypyty, Lenia, Samochwały, Kwoki i wielu innych bohaterów utworów Jana Brzechwy. Poznają ich wady i zalety, uczą się analizować i oceniać postawy, ale przede wszystkim jest to czas na świetną zabawę i zdrową rywalizację. Nie ma tu wygranych i przegranych, za to jest dużo śmiechu, radości i wspaniała integracja.

Maja Szwanka

Lucyna Kaźmierczak