WIELKI SUKCES OLI ŁAWNICZAK !!!

opublikowane: 16 lis 2015, 00:13 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 16 lis 2015, 00:40 ]

12 listopada 2015 roku w Gimnazjum nr 50 im. Polskiego Lotnictwa  w Poznaniu odbył się        IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych .
Szkoły podstawowe kl IV-VI oraz gimnazja i szkoły średnie."Czwórkę" reprezentowali uczestnicy zajęć wokalnych organizowanych przez szkołę  w obu kategoriach wiekowych.Jury konkursu :

Małgorzata Wiatr-Kmieciak z Instytutu Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza -przewodnicząca

Karolina Gębka - nauczycielka z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Igor  Oszczepkow  Konsul Federacji Rosyjskiej w Poznaniu

W kategorii szkół podstawowych uczestniczyły: Ola Ławniczak i Julia Mężyńska z V klasy.W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich: Natalia Malicka, Martyna Manikowska i Natalia Borowik.
                I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Ola Ławniczak (ex aequo z Hanią Sztachańską). Dziewczynka zaśpiewała w języku rosyjskim piosenkę “Kołysanka”  z repertuaru Poliny Gagariny.
                I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich zdobyła Natalia Borowik (była uczennica sp-4)
 z Gimnazjum  im.mjr H.Sucharskiego w Gieczu w  piosence pt. „ Gori, gori moja zwiezda”
                Wszystkie uczestniczki konkursu wykazały się ogromnym talentem i niesamowitą dojrzałością interpretacyjną . Na uwagę zasługuje fakt że, poza Natalią żadna nie miała kontaktu z językiem naszych wschodnich sąsiadów
              Wszystkim wykonawczyniom składam ogromne gratulacje !

Jerzy Kot

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej