WIELKI SUKCES JULII MĘŻYŃSKIEJ !

opublikowane: 7 sty 2015, 12:08 przez Jerzy Kot

6 grudnia 2015r. w Sobocie k/ Rokietnicy odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Sobota 2015". Jest to drugi pod względem wielkości tego typu festiwal organizowany w naszym kraju. W tym roku zanotowano rekordową ilość 510 zgłoszeń. Z tej bardzo licznej grupy do finałów zakwalifikowano  52 osoby w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich były Julia Mężyńska uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej   nr 4 im. Jana Brzechwy, uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przez   J. Kota i Natalia Borowik była uczennica „Czwórki”, uczestniczka wspomnianych zajęć. V Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek – Sobota 2015 odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rokietnica – Pana Bartosza Derecha. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Telewizja Polska S.A. Oddział Telewizji Regionalnej Poznań, Radio Merkury - Rozgłośnia Polskiego Radia S.A. w Poznaniu, Radio Emaus i Rokietnickie Wiadomości.

Jurorami byli: Witlod Paszt, Dariusz Tokarzewski, Grzegorz Wilk – Grupa VOX, Leszek Marciniak, Jacek Markowski i Jerzy Błaszaczak po burzliwych obradach wybrali zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych i przyznali nagrodę GRAND PRIX.

W kategorii wiekowej 8 – 11 lat: nagrodzeni zostali:

I MIEJSCE – Julia Mężyńska  Szkoła Podstawowa nr 4 im. J Brzechwy w Swarzędzu

II MIEJSCE – Ula Zubek – Warszawa;

III MIEJSCE – Anna Katarzyńska – Osieczna.

WYRÓŻNIENIA otrzymali;

Maja Olszowiec – Rokietnica;

Wiktoria Muszyńska – Wilkowice

Każdy z uczestników przesyłał do organizatorów dwa nagrania demo z kolędą tradycyjną i dowolnie wybraną kolędą lub pastorałką,  z których organizatorzy wybierali jeden utwór do zaprezentowania podczas finałów. Julia zaprezentowała „Szarą kolędę”. Uczestnicy  wszystkich kategorii wiekowych wykazali się niesamowitymi umiejętnościami wokalnymi. Poziom we wszystkich kategoriach był bardzo wysoki. O zwycięstwie decydowały niuanse interpretacyjne, umiejętność przekazania „przesłania”, jakie zawierał każdy z prezentowanych utworów. Julia  od pierwszych taktów zahipnotyzowała słuchaczy głosem, interpretacją                 i głębokim przeżywaniem każdej nutki i słowa kolędy. Autorem tekstu jest nie kto inny tylko Wojciech Młynarski, muzyki Krzysztof Komeda…Połączenie tych trzech nazwisk zaowocowało przepięknym, dojrzałym wykonaniem wywołującym wśród słuchaczy wzruszenie, zadumę          i głębokie przeżywanie. Gratuluję wszystkim wykonawcom.

6.01.2015r. byliśmy  na uczcie duchowej, którą zachowamy na długo w pamięci

J. Kot