Wielkanoc u Jeżyków

opublikowane: 11 maj 2014, 21:39 przez Jerzy Kot

W oddziale przedszkolnym „Jeżyki” przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy były szeroko zakrojone. Już podczas rekolekcji szkolnych każde dziecko stworzyło z paniami piękną palmę wielkanocną udekorowaną kwiatami z krepiny i wstążkami. W kolejnym tygodniu – Wielkim Tygodniu – najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach, w bibliotece szkolnej, nt. tradycji wielkanocnych. Pani Dorota opowiadała nam co oznaczają różne smakołyki z koszyczka ze święconką, pokazała nam także jakie zabawy królowały przy świątecznym stole dawno temu. Mogliśmy nawet spróbować swoich sił w wyścigach z jajkiem na łyżce (na szczęście ugotowanym na twardo) i rzucaniu jajkiem. Była świetna zabawa, a przy okazji dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy. Ostatniego dnia przed feriami świątecznymi mieliśmy uroczyste śniadanko wielkanocne (, a właściwie podwieczorek wielkanocny,) oraz szukanie Zająca. Wszystko udało się znakomicie, prezenty zostały odnalezione, więc mogliśmy życzyć sobie i paniom „Wesołego Alleluja!”

Joanna Lewandowska

2014-05-11