WARSZTATY OGRODNICZE W KLASIE 1B

opublikowane: 26 mar 2021, 04:20 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 26 mar 2021, 04:27 ]
W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1b zdobytą wcześniej wiedzę na temat siania i sadzenia roślin, wzbogacili poprzez działania praktyczne i w swojej klasie wraz z wychowawczynią zorganizowali „warsztaty ogrodnicze”. Uczniowie przynieśli doniczki oraz podstawki, a w klasie na folii przygotowana była ziemia i nasiona do siewu oraz cebula do sadzenia. Uczniowie z wielkim zapałem siali groszek, rzeżuchę oraz sadzili cebulę. Poznali cechy dobrego ogrodnika, dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia i jak założyć uprawy. Swoje spostrzeżenia uczniowie notowali lub ilustrowali na indywidualnej karcie obserwacji rośliny.

I. Matela