Warsztaty kulinarne w klasie II c i II d

opublikowane: 12 paź 2017, 14:31 przez Jerzy Kot

10 października uczniowie klasy II c i II d, w ramach promocji zdrowego odżywiania, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych przez siebie produktów.

Zanim uczniowie przystąpili do działań kulinarnych dokładnie umyli ręce i założyli fartuszki. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i z radością oraz wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy.
     Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Okazało się też, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie, dlatego nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.
     Podczas robienia kanapek dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe,
które będą procentowały przez całe życie. Dbały również o higienę sporządzania posiłków oraz wykazały się kreatywnością i wyobraźnią.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne takie „smakowite warsztaty”.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska