Warsztaty kulinarne w klasie Ib

opublikowane: 20 lis 2019, 01:23 przez Arleta Łukasik

18 listopada 2019r, w ramach realizacji zadań Tygodnia Europejskiego, uczniowie klasy Ib poznając obyczaje i kulturę naszych zachodnich sąsiadów - Niemiec, samodzielne przygotowali tradycyjną niemiecką sałatkę ziemniaczaną – Kartoffelsalat.

Zanim uczniowie przystąpili do działań kulinarnych dokładnie umyli ręce i założyli fartuszki. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i z radością oraz wielkim zaangażowaniem zabrali się do dzieła. Zadanie nie było jednak takie łatwe, ponieważ należało wykazać się umiejętnością samodzielnego obierania, krojenia i doprawiania. Podczas robienia sałatek uczniowie dbali o higienę sporządzania posiłków oraz wykazali się kreatywnością i wyobraźnią.

Po wykonaniu pysznych sałatek przystąpiliśmy do degustacji. Smakowały wyśmienicie!

Kolejne smakowite warsztaty w przygotowaniu!

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska