Aktualności‎ > ‎

V Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4

opublikowane: 7 mar 2017, 02:40 przez Lidia Buchholz

28 lutego 2017 r. odbył się w naszej szkole V Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4.

Celem imprezy była promocja dyscypliny paraolimpijskiej- bocci, zachęcanie do aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych, integracja środowiska ,,boccistów”, upowszechnianie sportowej zasady „fair play”, integracja między uczestnikami zawodów.

W turnieju w naszej szkole wzięło udział 9 zespołów. Zaproszenie na V Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4 przyjęli: Zespół Start – Żurawinka- Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym w Poznaniu, Gimnazjum nr 1 w Skokach”, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu- Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu , Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu, Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu. Naszą szkołę również reprezentowały 2 zespoły- zespół „Wesołe Czwóreczki” oraz „Niebiescy Swarzędz”.

    Przed rozpoczęciem turnieju swój układ taneczny zaprezentowały dziewczynki z klas IV,V, które reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w aerobiku.

    Pani wicedyrektor Teresa Jędrzejczak powitała wszystkich gości i „otworzyła” zawody. Po wspólnej rozgrzewce drużyny przystąpiły do rozgrywek. Podczas przerwy każdy uczestnik został zaproszony na słodki poczęstunek i napój.

    Rozegrane mecze pozwoliły wyłonić zwycięzców i tak:

I miejsce uzyskał zespół Start – Żurawinka z Poznania ,

II miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu,

III miejsce zdobył zespół z Gimnazjum nr 1 w Skokach.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli: „Wesołe Czwóreczki” miejsce IV, „Niebiescy Swarzędz” miejsce VI.

    Pani dyrektor Elżbieta Wieczorek wręczyła zespołom dyplomy oraz medale wszystkim uczestnikom. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone pucharem. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Cała impreza przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze.

    Przy organizacji imprezy pomogła nam pani dr Magdalena Koper z Zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych wraz ze studentami AWF w Poznaniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą imprezę!

Więcej zdjęc znajduje się w zakładce "Promocja zdrowia".

                                                                                               Agnieszka Ewertowska

                                                                                                Katarzyna Kozakiewicz

Aleksandra Jankiewicz


Comments