VII Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP4 w Swarzędzu

opublikowane: 24 lut 2019, 13:51 przez Jerzy Kot

Dnia 19 stycznia br.  odbył się w naszej szkole

VII Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP4 w Swarzędzu

na który zaprosiliśmy 8 drużyn z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków. W ty roku po raz pierwszy gościliśmy przedszkolaki z Niepublicznego Specjalnego Przedszkola „Familia” w Swarzędzu oraz uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Przyjechali również do nas stali bywalcy, czyli Szkoła Podstawowa nr 50 w Poznaniu, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu,

Celem imprezy była popularyzacja paraolimpijskiej dyscypliny jaką jest boccia, upowszechnianie sportowej zasady “fair play” oraz integracja zawodników. Jak co roku przy organizacji turnieju pomagali nam studenci AWF w Poznaniu wraz z dr Magdaleną Koper z zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Po emocjonującej fazie grupowej wyłoniono 4 zespoły finałowe. Wszystkie mecze przebiegały w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. W tym roku szkolnym  po raz pierwszy w siedmioletniej historii turnieju  udało nam się zdobyć I  miejsce, co jest dla  nas ogromnym sukcesem oraz nagrodą za lata ciężkiej pracy, którą włożyli w grę nasi uczniowie oraz osoby przygotowujące ich do turnieju.

Mecze grupowe pozwoliły wyłonić czwórkę finalistów, natomiast rozegrane mecze finałowe rozstrzygnęły o tym, które miejsce zespoły uzyskały w końcowej klasyfikacji.

I miejsce – „Wesołe czwóreczki” Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu

II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu z oddziałami gimnazjalnymi,

Jak co roku wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy, a dla najlepszych trzech zespołów zostały ufundowane przez Panią Dyrektor puchary.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju

i zapraszamy za rok!!!