Aktualności‎ > ‎

VII Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

opublikowane: 4 gru 2014, 20:17 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 7 gru 2014, 11:29 ]

2014-12-04

Pieśni patriotyczne zajmują szczególne miejsce  w naszej historii i kulturze. Towarzyszyły naszym przodkom w okresach niedoli. Zawarte są w nich nasze narodowe korzenie. Dziś wykonywane przywołują na chwilę tamte czasy, łączą przeszłość z teraźniejszością.

Celem Przeglądu było upowszechnienie wśród uczniów pieśni, piosenek patriotycznych i żołnierskich, rozbudzenie w młodym pokoleniu chęci śpiewania

i muzykowania, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej. Przyświecała nam także idea uczczenia Święta Niepodległości.

Przegląd adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Odbywał się

w II etapach. W tegorocznej edycji poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego jury- panie: Izabela Adamska, Dorota Matusiak i Elżbieta Narożna, miało trudne zadanie. Podczas finałowego etapu, który odbył się 18 listopada, wystąpiło 14 młodych wykonawców. Przerwę widzom umiliła klasa Id wykonując układ z chustami do Etiudy Rewolucyjnej Fryderyka Chopina. Nad stroną techniczną czuwał pan Jerzy Kot. Ostatecznie finalistami VII Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zostali: na poziomie klas I-III - Martyna Wrzesińska z klasy IIc, Gabrysia Olszewska IIc

i Zuzanna Snuszka Id, na poziomie klas IV-VI - Kacper Wrzesiński z klasy IVd, Jagoda Snuszka Vb i Tomasz Kominek IVe.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego Przeglądu serdecznie dziękuję za udział, gratuluję finalistom i liczę, że spotkamy się w przyszłym roku.

                                                                                      

                                                                                               Joanna Mikołajewicz

Comments