VIII ZIMOWY TURNIEJ BOCCI O PUCHAR DYREKTORA SP 4

opublikowane: 29 lut 2020, 23:22 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 29 lut 2020, 23:34 ]

20 lutego br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole turniej Bocci, na który zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły i ośrodki z naszej Gminy oraz z okolicznych miejscowości. W turnieju wystąpiło 9 drużyn - w tym roku przyjechały do nas zespoły boccistów ze szkół: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu, Stowarzyszenie Sportowo–Rehabilitacyjne „START” Żurawinka w Poznaniu, Niepubliczne Specjalne Przedszkole Familia, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu  oraz 3 zespoły ze SP nr 4 w Swarzędzu.

Celem imprezy była popularyzacja paraolimpijskiej dyscypliny jaką jest boccia, upowszechnianie sportowej zasady “fair play” oraz integracja zawodników. Jak co roku przy organizacji turnieju pomagali nam studenci AWF w Poznaniu wraz z dr Magdaleną Koper z zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Po emocjonującej fazie grupowej wyłoniono 4 zespoły finałowe. Wszystkie mecze przebiegały w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. W tym roku szkolnym  po raz kolejny udało nam się zdobyć  miejsce na podium (III miejsce), co jest dla  nas ogromnym sukcesem oraz efektem wielkiej pracy, którą włożyli w grę nasi uczniowie oraz osoby przygotowujące ich do turnieju.

Mecze grupowe pozwoliły wyłonić czwórkę finalistów, natomiast rozegrane mecze finałowe rozstrzygnęły o tym, które miejsce zespoły uzyskały w końcowej klasyfikacji.

I miejsce – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu – drużyna I

II miejsce - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu – drużyna II

III miejsce -  SP 4 w Swarzędzu „Niebiescy Swarzędz” (Alicja Socha, Helena Krygier, Alicja Makowiecka)

Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy, a dla najlepszych trzech zespołów zostały ufundowane przez Panią Dyrektor puchary.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju i zapraszamy za rok!!!

Aleksandra Jankiewicz

Katarzyna Kozakiewicz