Aktualności‎ > ‎

V edycja Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball „Nasz Sukces to MY”

opublikowane: 15 maj 2014, 10:59 przez Jerzy Kot

Jest to projekt realizowany przez fabrykę Volkswagen Poznań we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Piłki Ręcznej. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportu jako pasji, sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również zachęcanie dzieci ze szkół podstawowych z klas III do uprawiania sportów zespołowych poprzez grę w piłkę ręczną. Do rozgrywek zostały zaproszone szkoły sąsiadujące z trzema zakładami Volkswagen Poznań – w sumie 11 placówek reprezentowanych przez piętnastoosobowe drużyny ( chłopców i dziewczynek) z klas III. W trakcie trwania roku szkolnego dzieci uczestniczą w 6 turniejach na terenie gminy Swarzędz a w maju lub czerwcu wystąpią w wielkim finale, gdzie spotkają się ze wszystkimi szkołami biorącymi udział

w projekcie.

 

 

Zakończyły się rozgrywki w II semestrze roku szkolnego 2013/2014. Pierwszy Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5  24 marca, gdzie reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce, 29 kwietnia odbył się drugi turniej w Szkole Podstawowej nr 1 – również SP 4 zdobyła I miejsce.

Ostatni turniej w Swarzędzu odbył się w naszej szkole 14 maja i tu młodzi szczypiorniści również zdobyli I miejsce. Podczas turnieju wystąpił zespół taneczny „Dance four” przygotowany przez p. Ewelinę Piel. Wielką niespodziankę sprawił nam Artur Siódmiak ambasador przedsięwzięcia reprezentant Polski w piłce ręcznej, który przybył do naszej szkoły i bacznie obserwował grających zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali autografy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem.

 

Naszą szkołę w tym roku reprezentują: ZUZANNA BOJANEK, AMELIA PIWOWARSKA, ANTOSIA OLEJNIK, OLIWIA PUZON, LAURA JANKOWIAK, HANNA KOSZAŁKA, PIOTR NASKRĘTSKI, KACPER JANIK, KSAWERY WITTK-JEŻEWSKI, KAMIL KACZOR, BARTOSZ OSTROWSKI, DOMINIK WŁODARCZYK, MATEUSZ BROŻYŃSKI, JAKUB LISIECKI 

 

WIELKI FINAŁ, NA KTÓRYM SPOTKAJĄ SIĘ WSZYSTKIE SZKOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W PROJEKCIE ODBĘDZIE SIĘ 15 CZERWCA

NA MORASKU W HALI SPORTOWEJ UAM  !!!

 

 

 

Agnieszka Ewertowska

2014-05-14

Comments