Uroczysty apel z okazji 100. - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 - III

opublikowane: 15 lis 2018, 12:32 przez Jerzy Kot

Dnia 13.11. w  naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji 100. - lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 - III. Uroczystość  została przygotowana przez uczniów  klasy IIA integracyjnej.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy  oraz włączali się w śpiewanie piosenek patriotycznych.             Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie  zaprezentowali również taniec z biało-czerwonymi szarfami.   Rekwizyty w barwach narodowych, stroje, hymn  odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Chwile zadumy, ale także uśmiech i mnóstwo radosnego patriotyzmu, tak można opisać występ klasy IIA.