U Pani Muzyki na urodzinach

opublikowane: 10 paź 2017, 14:38 przez Jerzy Kot

Dnia 9 października uczniowie klasy 2 c oraz klasy 2 d uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Otrzymaliśmy zaproszenie na Urodziny Pani  Muzyki do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. H. Wieniawskiego. Uczniowie tej szkoły przygotowali piękny koncert. Mieliśmy przyjemność usłyszeć brzmienie takich instrumentów jak werbel, gitara, fortepian, skrzypce, wiolonczela, harfa, flet, werble, marimba.  Poznaliśmy utwory słynnych kompozytorów: j M. Carcassi, S. Joplin,  G. Bizet, H. Mancini,  F. Chopin i H. Wieniawski. Zachwycił nas zagrany przez trio utwór  ”Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Wielkie wrażenie na słuchaczach wywarł występ wokalistki Jolanty Kardasz, która zaśpiewała  utwór „Habanera” z opery Carmen. Oczarował nas grą na skrzypcach Bernard Sidor wykonując utwór „Bolero” J.B. Duvernoy.  Nasz udział miał również inny ważny cel, charytatywny. Zebraliśmy dary dla szczególnie potrzebujących dzieci. Koncert z cyklu Urodziny Pani Muzyki bardzo się wszystkim podobał. Wykonawcy pięknie zaprezentowali swoje talenty muzyczne i w nagrodę otrzymali gromkie brawa. Koncert ten przeniósł wszystkich słuchaczy  do zaczarowanej krainy muzyki i zapewne na długo  zostanie  w pamięci. Pełni pięknych, muzycznych wrażeń wróciliśmy do naszej szkoły.

Leonarda Leżańska

Jolanta Dębska