UCZYMY SIĘ DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH

opublikowane: 30 sty 2017, 02:48 przez Jerzy Kot

UCZYMY SIĘ DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH

25.01. klasa III B i dwie klasy pierwsze trenowały prawidłowe zachowania w ruchu drogowym pieszych i kierowców. Trening przebiegał w atmosferze wielkiego zaangażowania uczniów, a nawet ekscytacji, bo odbywał się z wykorzystaniem autochodzika. Dzieci poznawały znaki drogowe, sterowały sygnalizacją świetlną i wcielały się w role pieszych i kierowców.

Klasa III B uczyła się również udzielania pierwszej pomocy. Po zakończeniu zajęć wszyscy uczniowie potrafili precyzyjnie sformułować komunikat wzywający na  pomoc  Pogotowie Ratunkowe, sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny i znali czynności ratujące życie, a nawet potrafili je wykonać.

Świetne zajęcia  z wielką cierpliwością i dbałością o skuteczność nauki prowadził pan Grzegorz Polak, który jest rodzicem ucznia III B i pracownikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.

Serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Bednarek