Tydzień Europejski – podsumowanie.

opublikowane: 9 mar 2021, 06:44 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 11 mar 2021, 22:03 przez Marcin Socha ]

Dni Kultury Europejskiej – Tydzień Europejski weszły już do tradycji naszej szkoły. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli, a i czasem rodziców w zorganizowanie tych wydarzeń jest potwierdzeniem gotowości w poznanie tradycji innych narodów europejskich.

W obecnym roku szkolnym uczniowie mieli okazję bliżej poznać kulturę i tradycje Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Nauczyciele wprowadzali uczniów w świat monarchii – tłumaczyli co to jest monarchia, kto rządzi obecnie oraz zapoznali ich z atrakcjami przyrodniczymi jak i turystycznymi. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi zwyczaj picia herbatki „Five o’clock tea” oraz jak powstała flaga Zjednoczonego Królestwa.

Podczas Tygodnia Europejskiego uczniowie wykonali plakaty jak wyobrażają sobie współczesną Królową, współczesnego Króla i współczesny Pałac (Zamek) Królewski. Ponadto uczniowie klas I-III przystroili sale lekcyjne nie tylko gazetkami i plakatami, ale również różnymi gadżetami pochodzącymi z Wielkiej Brytanii oraz wykonali własnoręczne książki czyli lapbooki.

Dużą radość sprawiło uczniom wykonanie serduszkowych zwierzaków jako Walentynkowy element, ponieważ to właśnie Brytyjczycy uważają to święto za własne z uwagi na fakt, że rozsławił je na cały świat sir Walter Scott

Jednak najciekawszym zadaniem i to wykonanym bardzo chętnie przez wszystkich uczniów jak i nauczycieli była lekcja z herbatką angielską. Uczniowie klas młodszych połączyli tradycję picia herbatki z naszym polskim „świętem” – Tłustym Czwartkiem i przy okazji zajadali przepyszne pączki. Uczniowie klas starszych też pili herbatkę, ale online i smakowali zdrowe słodkie przekąski.

Sylwia Tarasiewicz
kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć galerię