TYDZIEŃ EUROPEJSKI 2013 NA SPORTOWO

opublikowane: 23 gru 2013, 00:39 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 23 gru 2013, 00:43 ]

2013-11-28

TYDZIEŃ EUROPEJSKI 2013 NA SPORTOWO.

Dni  Kultury  Europejskiej – Tydzień Europejski  weszły  już  do  tradycji  naszej  szkoły. Zaangażowanie  uczniów, nauczycieli, a i czasem rodziców,  zorganizowanie  tych  wydarzeń  jest  potwierdzeniem  otwartości  i  gotowości  w  poznanie  tradycji  innych  narodów  europejskich.

Każdego roku nauczyciele języków obcych przygotowują Tydzień Europejski. Tematyka projektu skupiona jest wokół wybranych państw europejskich. W tym roku szkolnym uczniowie mieli możliwość poznania następujących państw: Irlandii, Portugalii, Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Grecji.

Poszczególne zadania są tak skonstruowane, aby uczniowie mieli możliwość różnorodnego doboru wiadomości o wylosowanym państwie. Również formy pracy nad wyznaczonymi zadaniami są zróżnicowane, aby dać szansę udziału wszystkim uczniom. Wykonywanie poszczególnych zadań ma być okazją do wspólnej, dobrej zabawy i szansą na zaprezentowanie własnych możliwości.

Każda klasa wykonała gazetkę z ogólnymi informacjami wcześniej wylosowanego kraju oraz gazetkę o sławnych sportowcach. Informacje te pojawiły się na gazetkach w salach lekcyjnych.

Ponadto każda klasa przygotowała charakterystyczny elementu dla danego sportu, który  wcześniej wylosowała  oraz plakat  o sławnym sportowcu, dzięki czemu nasz hol wyglądał i europejsko i sportowo.

Jednak najlepszy według uczniów naszej szkoły jest konkurs na wykonanie fantazyjnego nakrycia głowy. W Dzień Europejskiego Fantazyjnego Nakrycia Głowy czyli w Dzień Kibica w szkole było cudownie kolorowo. W tym roku uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi co sprawiło komisji oceniającej wiele trudności w wyborze najlepszego nakrycia głowy.

Podczas Finału Tygodnia Europejskiego przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Europejskich oraz Sportowa Moda.

Podczas obchodów Tygodnia Europejskiego nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Europejskie Rozgrywki Piłkarskie, a nauczyciele języka angielskiego przygotowali prezentację multimedialną „Piktogramy – zgadnij jaki to sport”.

Osiągnięcia:

Konkurs na najbardziej fantazyjne i sportowe nakrycie głowy – Czapka Kibica -

POZIOM KLAS 4.

4d

4e

POZIOM KLAS 5.

5g

5f

POZIOM KLAS 6.

6c

6e

6d