TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

opublikowane: 5 maj 2016, 11:04 przez Jerzy Kot

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Dziecka 25 kwietnia na godzinach wychowawczych dla klas IV i V gościł w naszej szkole Sierżant Sztabowy Sławomir Rurys, który przypomniał uczniom o bezpieczeństwie na co dzień a także przedstawił ciekawą pogadankę  na temat cyberprzemocy, jak na nią reagować i sobie radzić.

Na godzinie wychowawczej dla klas VI zaproszony gość Pani Ewelina Tyranowska nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu również przeprowadziła w sposób niezwykle ciekawy prelekcję na temat cyberprzemocy jednemu z głównych zagrożeń ostatnich czasów wśród młodzieży. Swój wykład urozmaiciła występami gimnazjalistów, którzy przedstawili scenki dzięki którym uczniowie lepiej zrozumieli zagrożenie.

Bezpieczne korzystanie z internetu jest bardzo korzystne i ważne jednak należy być bardzo ostrożnym. Właśnie to było celem naszych zajęć, mamy nadzieję, że uczniowie wynieśli z nich wiele przydatnych informacji.

Agnieszka Ewertowska

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA