TYDZIEN BEZPIECZEŃSTWA DZIECKA

opublikowane: 15 maj 2016, 22:42 przez Jerzy Kot

W dniach od 25. 04. 2016 do 29 04.2016r, w naszej szkole, realizowany był projekt Tydzień Bezpieczeństwa Dziecka. Jednym z celów projektu było uświadamianie dzieciom niebezpieczeństw jakie wiążą się z kontaktem z psem. Pies może być najlepszym przyjacielem dziecka, ale też może być ogromnym zagrożeniem jeżeli nie zachowamy bezpieczeństwa w kontakcie z nim. Dzięki ogólnopolskiej akcji "My nie gryziemy", organizowanym przez fundację Ewy Naworol, uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w interaktywnym szkoleniu multimedialnym prowadzonym przez przedstawicieli fundacji, a mającym na celu propagowanie profilaktyki pogryzień. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachować podczas kontaktów z psem, jak odczytywać mowę jego ciała i co zrobić w sytuacjach zagrożenia aby nie narażać swojego zdrowia i życia. Uczniowie już wiedzą, że pies może być najlepszym przyjacielem człowieka. Wiedzą w jaki sposób dbać o niego i jak się nim opiekować.
Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów było miejsce szkolenia- nietypowy i rzadko spotykana na polskich drogach amerykańska ciężarówka marki FREIGHTLINER. Uczniowie opuszczali ciężarówkę ze świadomością, że zwierzętom należy się szacunek, a prawidłowa i świadoma komunikacja z psem ma wpływ na ich bezpieczeństwo.

Maja Szwanka

MY NIE GRYZIEMY