Turniej inauguracyjny VII edycji Pucharu VW

opublikowane: 21 gru 2015, 00:24 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 21 gru 2015, 00:25 ]

VII edycja Pucharu VW „Nasz sukces to MY” Mini Handball

8 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się turniej inauguracyjny rozpoczynający VII edycję programu Mini Handball. Jest to projekt realizowany przez fabrykę Volkswagen Poznań we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Piłki Ręcznej. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportu jako pasji, sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również zachęcanie dzieci ze szkół podstawowych z klas III do uprawiania sportów zespołowych poprzez grę w piłkę ręczną. Do rozgrywek zostały zaproszone szkoły sąsiadujące z trzema zakładami Volkswagen Poznań – w sumie 11 placówek reprezentowanych przez piętnastoosobowe drużyny ( chłopców i dziewczynek) z klas III. W trakcie trwania roku szkolnego dzieci uczestniczą w 6 turniejach na terenie gminy Swarzędz a w maju lub czerwcu wystąpią w wielkim finale, gdzie spotkają się ze wszystkimi szkołami biorącymi udział w projekcie.

W turnieju inauguracyjnym mieliśmy okazję gościć m.in. ambasadora przedsięwzięcia Artura Siódmiaka, który wspólnie z młodymi szczypiornistami przeprowadził rozgrzewkę a później dopingował ich  i rozdawał autografy.

W tym roku naszą szkołę reprezentują: Zofia Ewertowska, Karolina  Maj, Julia Nowak, Oliwia Stępień, Maja Szmyt, Pola Widzińska, Mateusz Adamczyk, Maciej Baumgart, Bartek Gbel, Patryk Jankowski, Jakub Klapa, Wiktor Kraft, Maksymilian Madanowski, Krystian Majchrzak, Bartek Socha, Tobiasz Solarek, Bartek Wróblewski.

Turniej okazał się dla nas szczęśliwy wygrane oba mecze z SP 1 i SP 5 dały nam

I miejsce, II miejsce zdobyli szczypiorniści z SP 1 a III z SP 5. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Adamczyk z naszej szkoły, najlepszym bramkarzem Patryk Jankowski również z naszej szkoły. Ale gratulacje należą się całemu zespołowi, wszyscy grali fantastycznie i z bardzo dużym zaangażowaniem!

Przed nami jeszcze dużo pracy nie możemy spocząć na laurach!!!

Agnieszka Ewertowska

Turniej inauguracyjny VII edycji Pucharu VW