Aktualności‎ > ‎

Szlachetna Paczka 2018

opublikowane: 22 gru 2018, 00:33 przez Jerzy Kot

W niedzielę 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu odbył się Finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki, w którym uczestniczyli również pracownicy, nauczyciele i dzieci z naszej szkoły.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać czyli Darczyńców z Rodzinami, które potrzebują wsparcia. Do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji docierają Wolontariusze SuperW. To oni określają, jaki rodzaj pomocy da rodzinom szansę na realną poprawę w ich życiu.

W Szlachetnej Paczce darczyńca odpowiada na konkretne potrzeby rodziny. Oprócz tego jest to również prawdziwy prezent, często spełniający marzenia. Prezent, który może mieć niezwykłą moc, potrafi czynić cuda i nieść wielką radość.

W weekend 8 i 9 grudnia darczyńcy przywozili paczki, które następnie były dostarczane rodzinom przez Wolontariuszy. W niedzielę odbył się koncert , który był podsumowaniem Finału Szlachetnej Paczki w Swarzędzu. Na uroczystość zostali zaproszeni darczyńcy, rodziny, władze miasta Swarzędz jak również lokalni mieszkańcy Swarzędza. Podczas koncertu mieliśmy przyjemność wysłuchać wokalistki z chóru Melody Team, muzyków ze swarzędzkiego ośrodka kultury oraz wokalistki ze Szkoły Podstawowej nr 4 –podopieczne Pana Jurka Kota, które po raz kolejny oczarowały nas swoim pięknym śpiewem.

 Głos podczas gali zabrała również Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Wanda Konys. Wspomniała o tym, jak wspaniale swarzędzka społeczność potrafi się jednoczyć niosąc pomoc potrzebującym oraz podziękowała wszystkim i każdemu z osobna wolontariuszom za serce i trud włożone w pomoc drugiemu człowiekowi.

Należy również wspomnieć, iż wspaniałymi asystentami SuperW okazali się uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Z pełnym zaangażowaniem udzielali pomocy darczyńcom podczas weekendowego finału, pomagali wolontariuszom podczas przygotowań i wspaniale oprawili hol szkoły SP3 na finałową galę.

 

https://photos.app.goo.gl/H2uFbXtBWpMMaYgx7
Comments