Szkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „ Ptasia stołówka i jej goście”.

opublikowane: 14 gru 2020, 02:14 przez Arleta Łukasik

Zapraszamy uczniów klas 4 i 5 do udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym pt. „ Ptasia stołówka i jej goście”. Zima to jeden z najtrudniejszych okresów
 w życiu ptaków. Niezwykle ciężko jest im znaleźć pokarm. Chętnie skorzystają więc z naszej pomocy, dlatego powinniśmy dokarmiać je zimą pokarmem zastępczym.
Pożywienie jakie dostarczamy ptakom powinno jak najbardziej przypominać pokarm naturalny. Oczywiste jest więc, że różne gatunki ptaków będziemy dokarmiać w różny sposób.

Uczestnicy konkursu powinni wykazać się pomysłowością w przygotowaniu ptasiej stołówki i umiejętnością obserwowania jej gości.

Wskazówki i szczegółowe informacje dla uczestników konkursu zostaną przesłane na konta szkolne.

Faustyna Dunajewska i Joanna Michalak