Szkolny Konkurs Astronomiczny

opublikowane: 8 maj 2018, 04:56 przez Marcin Socha
W poniedziałek 7 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Astronomiczny. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W pierwszym m.in. wymieniali właściwą kolejność planet w układzie słonecznym, opisywali właściwe nazwy zaćmień słońca i księżyca, czy podawali różnicę między meteorem, meteoroidem i meteorytem. Najlepsza trójka spotkała się w finale, który był etapem ustnym. Po zdecydowanym zwycięstwie w obu etapach, konkurs wygrał Paweł Świątek z klasy 7c, otrzymując w nagrodę Lornetkę firmy Delta Optical. O 2 miejsce toczyła się dogrywka, którą ostatecznie zwyciężył Maksymilian Stępień z klasy 6e. Podium uzupełnił Radomir Podalak-Laskowski z klasy 6c. Uczniowie za 2 i 3 miejsce otrzymali książki o tematyce astronomicznej.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do startów w przyszłych konkursach astronomicznych, które odbywać się będą w naszej szkole.