Święto Pierwszoklasistów w „Czwórce”

opublikowane: 17 paź 2016, 06:44 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 19 paź 2016, 03:23 ]
Dnia 6 października 2016 roku o godzinie 17:00 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 imienia  Jana Brzechwy w Swarzędzu. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie czterech klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d wraz z wychowawczyniami oraz zaproszonymi gośćmi.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole  i grupie rówieśniczej. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekli być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Elżbieta Wieczorek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

"Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając wielką kredką - jak czarodziejską różdżką ramion uczniów. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom i każdą z klas obdarowała upominkiem. Pierwszoklasiści zostali także serdecznie przyjęci do grona braci uczniowskiej przez starszych kolegów i koleżanki oraz przedstawicieli Rady Rodziców, którzy również przynieśli dla nich prezenty.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawców legitymacji szkolnych                  i dyplomów. Po uroczystości uczniom wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Następnie rodzice i dzieci  zostali zaproszeni  na „królewską ucztę” oraz wspólną zabawę integracyjną w holu szkoły. Ten dzień był niezwykły i na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Leonarda Leżańska

Jolanta Dębska

Katarzyna Wagner – Stasiak

Danuta Hernacka