Światowy Tydzień Zwierząt

opublikowane: 14 paź 2020, 07:36 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 14 paź 2020, 07:43 ]

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października. W minionym tygodniu uczniowie z zespołów edukacyjno - terapeutycznych uczestniczyli w zajęciach pt. „Nasze pupile – animaloterapia”. Wychowawcy klas: Pani J. Bazaniak, Pani L. Kaźmierczak, Pani       M. Szwanka, Pani S. Woźniczak oraz Pan J. Kot wprowadzili uczniów w tematykę zwierząt domowych. Opowiadali, jak należy opiekować się pupilami oraz jak dbać o ich bezpieczeństwo. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i aktywnie uczestniczyli        w zajęciach. Ułożyli puzzle z motywem zwierząt domowych oraz wykonali barwny napis - Światowy Dzień Zwierząt. Podczas warsztatów plastycznych własnoręcznie przygotowali piankolinę i stworzyli magiczne zwierzątka.

W szkolnych progach pojawiły się żywe zwierzęta. Pani M. Szwanka przeprowadziła warsztaty z dogoterapii i fenyloterapii. Pupil Pani M. Piechockiej – królik Kaszmir w nagrodę otrzymał wiele ulubionych smakołyków. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali jak dbać, pielęgnować i czym karmić psa, kota i królika. Bliski kontakt ze zwierzętami sprawił młodym odbiorcom wiele radości. Kolejnym działaniem były zabawy muzyczno – ruchowe do piosenki pt. „Pieski małe dwa” przygotowane przez Pana J. Kota.  Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie uczestniczyli w zabawie pt. „Wyturlaj zwierzątko” przygotowanej przez Panią J. Kisiel.

Na lekcji religii Pani D. Świątek wspominała patrona zwierząt i ekologii – św. Franciszka z Asyżu. Uczniowie oglądali film pt. „Święty Franciszek i ptaki” oraz wykonali pracę plastyczną przedstawiającą postać patrona z ptakami.

Kolejne działania odbyły się podczas zajęć wychowania fizycznego, integracji sensorycznej i rehabilitacji. Panie A. Ewertowska, I. Kwiatkowska, A. Jankiewicz – Warkocka oraz J. Kuzemko przygotowały gry i zabawy z elementami naśladownictwa ruchowego zwierząt.

W najbliższym czasie odbędą się logopedyczne warsztaty z myszkami – Kropką i Łatką, zorganizowane przez Panią A. Sokołowską i Panią A. Scheller.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Światowego Tygodnia Zwierząt kieruję do wychowawców klas oraz nauczycieli uczestniczących w cyklu zajęć.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Pana J. Kota.

Magdalena Piechocka

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.Wystarczy kliknąć w miniaturkę