SWARZĘDZKA "CZWÓRKA" KUŹNIĄ TALENTÓW...

opublikowane: 31 mar 2014, 22:17 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 1 kwi 2014, 09:33 ]

29 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. J Brzechwy odbyły się eliminacje wstępne do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. W tym roku zgłosiło się  2200 solistów w wieku od 6 do 19 lat. Eliminacje odbywały się w 56 ośrodkach kultury  i szkołach na terenie całej Polski.

Czwórka gościła 36 artystów ze Swarzędza, Rokietnicy, Buku, Więckowic oraz  Łagw.

Młodzi artyści śpiewali w czterech kategoriach wiekowych ; kl 0-III, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne .   Komisja artystyczna w składzie : Pani  Patrycja Michalczak, Pani Emilia Chrzanowska, Pan Andrzej Komoniecki  - oceniała dobór repertuaru (dostosowanie do umiejętności wokalnych i wieku) , wrażenie artystyczne oraz poprawność w zakresie melodyki i interpretacji.

Nasze miasto reprezentowało 20 uczestników w wieku od 7 do 19 lat. Przez ponad pięć godzin hol szkoły rozbrzmiewał przepięknym śpiewem . Wszystkie utwory zaprezentowano na bardzo wysokim poziomie artystycznym.  Jury miało bardzo duży problem z wytypowaniem 9  reprezentantów na eliminacje  regionalne.  Po wysłuchaniu wszystkich utworów zdecydowało              o kwalifikacji następujących artystów:

Aleksandrę  Równiak  kl.  gimn.   OŚRODEK KULTURY W BUKU
Martynę Manikowską   kl. IV-VI   SP-4
Natalię  Borowik    kl. IV-VI  SP-4
Julię  Dera    kl. IV-VI   SP-4
Alicję  Wantowską    kl.  gimn   (reprezentowała SP-4)

Aleksandrę Wiśniewską   kl. 0-III  SP-4
Julię  Mężyńską   kl. 0-III  SP-4
Hannę  Sztachańską  kl. 0-III    ROKIETNICA

Katarzynę Kowalską kat.ponadgimnazjalna BUK

Ponadto wyróżniono  9 uczestników     :

Martynę Starosta
Aleksandrę Krawiec
Ilonę   Korbas
Katarzynę  Wanat
Julię  Kamińską
Agatę  Suwiczak
Marię  Musiałowską
Weronikę  Sobaszkiewicz
Natalię  Malicką

Sam fakt kwalifikacji do eliminacji regionalnych jest niesamowitą nobilitacją i docenieniem pracy oraz talentu młodych wykonawców. Wszyscy (ze Swarzędza) są uczestnikami zajęć wokalnych  organizowanych w SP-4  (pięć dni w tygodniu po dwie godziny zegarowe)   oraz warsztatów wokalno-teatralnych prowadzonych przez instruktorów ze „Stowarzyszenia Galiarda” odbywających się           w szkole  cyklicznie dwa razy w miesiącu.  Zasadniczym celem tych zajęć jest rozbudzanie wśród dzieci  i młodzieży  pasji wokalnych oraz zabawa i pielęgnowanie  talentów.

Chciałbym z tego miejsca  bardzo podziękować Pani dyrektor  Elżbiecie Wieczorek za niesamowite zaangażowanie w organizację konkursu, szanownemu  jury za wytężoną pracę; Pani Katarzynie Wagner za prowadzenie konkursu oraz  Ośrodkowi Kultury w Swarzędzu za wypożyczenie sprzętu.

Jerzy Kot

2014-03-29