„Sprintem do maratonu”

opublikowane: 16 maj 2017, 19:07 przez Jerzy Kot

12.05.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ŻABKI i SÓWKI uczestniczyły
w III OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Założeniem akcji jest łączne pokonanie przez przedszkolaki z całej Polski dystansu maratonu  42 km i 195 m.

Trasa maratonu wyznaczona została na boisku sportowym na os. Czwartaków. Po wyznaczeniu startu i mety każde dziecko otrzymało numer startowy. Jak przystało na profesjonalną imprezę sportową bieg poprzedziła rozgrzewka. Na hasło „START”, roześmiane dzieci ruszyły jak „po medal”. Każdy pokonał 60 metrową trasę biegu. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona dyplomami oraz medalami. Łącznie przebiegliśmy 2700 m.
Jeszcze raz  składamy gratulacje wszystkich naszym małym maratończykom!