SPRAWOZDANIE Z JESIENNEJ WYCIECZKI ROWEROWEJ ZORGANIZOWANEJ W RAMACH PROJEKTU „PROMOCJA ZDROWIA” I PROJEKTU „NAUCZYCIEL Z PASJĄ”

opublikowane: 24 wrz 2018, 20:16 przez Jerzy Kot

W dniu 22 września 2018 roku odbyła się wycieczka rowerowa pod kierownictwem i opieką

nauczycieli Agnieszki Iskry i Ewy Gajda.

Głównym celem było spędzanie czasu wolnego w sposób czynny na powietrzu, poznanie ścieżek rowerowych w kierunku Jeziora Maltańskiego, prawidłowa jazda w kolumnie, rozpoznanie znaków drogowych, poznanie tajników jazdy technicznej w maratonach rowerów górskich oraz budowa i rodzaj  rowerów.

Grupa rowerowa zrobiła około 24 km głównie ścieżkami rowerowymi. Trasa była prosta i nie sprawiała nikomu trudności. Można było podziwiać przepiękne jeszcze zielone drzewostany

a dróżki były już usłane kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew.

Nauczyciel Ewa Gajda, której pasją jest uczestnictwo w maratonach mtb oraz triathlonie

przekazywała wiedzę na temat budowy roweru górskiego, ekwipunku kolarza i jego ubioru

oraz jazdy technicznej na rowerze górskim.

Przy asekuracji nauczyciela,  wszyscy uczestnicy spróbowali jazdy na rowerze górskim Superior zarówno po prostej drodze jak i wjeżdżając pod górkę.

Nad jeziorem Maltańskim dzieci bawiły sie na placu zabaw i chwilkę podczas krótkiego deszczu, w barze. Tam można było zakupić coś do przekąszenia i skorzystać z toalety.

Wycieczka była bardzo udana, dzieci zadowolone i.... nieco pozytywnie zmęczone.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobra zabawę.

Opracowała

Ewa Gajda

Żeby zobaczyć galerie wystarczy kliknąć w zdjęcie...zapraszamy