Aktualności‎ > ‎

SPOTKANIE Z UCZNIÓW ZET Z MIESZKAŃCAMI I PRACOWNIKAMI SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W SKAŁOWIE

opublikowane: 25 lis 2017, 11:34 przez Jerzy Kot

Pewnego burego , a może nawet szarego dnia , kiedy nosa nie chciało się wysunąć zza ciepłego kaloryfera  wyruszyliśmy na wycieczkę do bajecznego miejsca,  gdzie swój  przejściowy  dom, przytulne miejsce do spania i garnuszek ze smacznym jedzonkiem  znajdzie każdy zagubiony czy porzucony psiak  lub kociak. Zarówno zwierzęta jak i pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie. Mieliśmy okazję zwiedzić schronisko, zajrzeć w każdy kącik , porozmawiać z opiekunami zwierzaków i dowiedzieć się o ich zwyczajach.

Wzięliśmy też udział w ciekawej interaktywnej prezentacji                         po obejrzeniu której już wiemy jak nawiązywać kontakt z psem, w jaki sposób można do zwierzaków  podchodzić, jak o nie dbać i je chronić oraz w jaki sposób pomagają człowiekowi                                   współpracują z nim w różnych sytuacjach.

Doświadczyliśmy też ile radości psom sprawia kontakt            z człowiekiem – mogliśmy bowiem z jednym z nich nawiązać bezpośredni  kontakt, poprzytulać go  i pogłaskać. Oczywiście radość z głaskania była obopólna.

Najważniejsze jednak jest to, że dowiedzieliśmy się iż każdy                        z tych zwierzaków czeka na stały , ciepły i rodzinny dom, oraz to, że do takiego miejsca nigdy nie przyjeżdża się z pustymi rękoma.

Dlatego i my pozostawiliśmy dla podopiecznych schroniska prezenty i niespodzianki.

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII

https://photos.app.goo.gl/PDuMDfbQb7KKSZ6f2

Comments