Spotkanie z psem terapeutą

opublikowane: 7 maj 2017, 08:03 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 7 maj 2017, 08:04 ]

4 maja 2017r uczniowie klasy Ic mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Panią Mają Szwanką i jej ulubieńcem - psem terapeutą „Hondą”.

Pani Majka opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zadaniach psa terapeuty oraz psich zwyczajach. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób Honda pomaga innym ludziom, jak należy się opiekować psem, jak rozumieć jego zachowanie i jak postępować w kontakcie z psami, również z tymi, których nie znamy.

Dzieci nauczyły się w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa i jak bezpiecznie się z nim bawić.

Pani Majka opowiedziała im również o rolach, jakie pies odgrywa w policji, straży pożarnej, wojsku, czy górskim pogotowiu ratunkowym.

Na zakończenie Honda z dumą prezentowała różne psie sztuczki, czym wzbudziła powszechny zachwyt i podziw. Wspólne zabawy, w których Honda grała główną rolę, przyniosły uczniom ogromną radość.

Dziękujemy za niezwykłą lekcję!

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerię

Jolanta Dębska