Aktualności‎ > ‎

SPOTKANIE Z PRZEWODNIKAMI PSÓW PRACUJĄCYCH W WODNYM OCHOTNICZYM POGOTOWIU RATUNKOWYM

opublikowane: 28 paź 2017, 04:56 przez Jerzy Kot

      Kiedy piękny, wielki zwierz wszedł do szkoły, wszystkie dzieciaczki były zauroczone i pod wielkim wrażeniem. Rzadko bowiem mamy do czynienia z tak dużym i dostojnym gościem. A odwiedzili nas pracownicy WOPR - Pani Marzena i pan Zbigniew Możdżyńscy oraz gość honorowy nowofundland Humbak - już weteran, bo poszedł na zasłużoną emeryturę. Nie omieszkał jednak pokazać jaki jest sprawny, rezolutny i posłuszny. Byliśmy pod wrażeniem i trochę zawstydzeni , bo dyscypliny mogliśmy się od niego uczyć. 
      To była bardzo ciekawa lekcja. Nikt bowiem nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w wodnym pogotowiu odgrywają psy. Jak odpowiedzialna i ważna jest ich praca. Jakimi cechują się umiejętnościami i odwagą . 
      Z niesamowitą uwagą słuchaliśmy opowieści pani Marzeny i oglądaliśmy prezentację pokazującą  szkolenie i pracę i tych psów każdego dnia. Oprócz Humbaka głównym bohaterem był tam też Diego. Jeden to przedstawiciel WOPR Wielkopolska, a drugi WOPR Chodzież.
      Zdziwienia nie  było końca, kiedy oglądaliśmy ich skoki do wody z pomostu, helikoptera czy motorówki. O nurkowaniu na głębokość 8m i umiejętności holowania kilku dorosłych osób jednocześnie czy nawet motorówki z ludźmi, już nie wspomnimy. 
    
https://photos.app.goo.gl/zHIzXIyhUKdx4Sld2
Zrozumieliśmy bardzo ważną rzecz - pies to nie tylko zwierzę, nie tylko przyjaciel, nie tylko domownik z którym można się pobawić, to często partner w życiu i pracy. 
I jeszcze ta bardzo ciekawa legenda o nowofundlandach -warto  się z nią zapoznać.

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII
https://photos.app.goo.gl/zHIzXIyhUKdx4Sld2

Film z YouTube

Film z YouTubeComments