Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik.

opublikowane: 12 lis 2017, 20:15 przez Jerzy Kot

Kolejne spotkanie z niezwykłym psem i jego opiekunem.
Tym razem nasze zaproszenie przyjęli pani Kasia Domańska ze swoim pupilem Sambą i pani Irena Semmler - hodowca labradorów - psów przygotowywanych do pracy z osobami niewidomymi i zarazem przedstawiciel Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik.
Dzięki spotkaniu z Paniami mieliśmy okazję poznać historię współpracy pani Kasi ,która jest osobą niewidomą i jej suczki Samby, która na co dzień z nią mieszka i w wielu sytuacjach życiowych pomaga swojej opiekunce. Przepiękna opowieść o tej niezwykłej więzi jaka może łączyć człowieka i psa niesamowicie nas wzruszyła i zaciekawiła.
Od pani Ireny Semmler dowiedzieliśmy się natomiast, jak przygotowuje się psy do pracy z osobami niewidomymi, jak wygląda ich szkolenie, jakimi muszą się charakteryzować cechami i jak ważne jest dopasowanie się przyszłego opiekuna i pieska do siebie.
Dowiedzieliśmy się też tego na czym polega rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących  realizowana dzięki szkoleniu i przekazywaniu nieodpłatnie tym osobom psów przewodników. Każdego roku fundacja podejmuje próby wyszkolenia 5 psów przewodników.
A jak wygląda dzień takiego psa można obejrzeć w prezentowanym przez fundację filmiku.
Zapraszamy do obejrzenia.

Film z YouTube