Spotkanie uczniów klasy II c i II d z burmistrzem Swarzędza.

opublikowane: 8 lis 2017, 14:57 przez Jerzy Kot

20 października uczniowie klasy 2 c i 2 d zostali zaproszeni do Swarzędzkiego Ratusza na spotkanie z burmistrzem Swarzędza Panem Marianem Szkudlarkiem. Uczniowie zwiedzili UMiG Swarzędz oraz przeprowadzili wywiad z panem burmistrzem. Zadawali pytania z wielu różnych dziedzin. Pan burmistrz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci i podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta. Pokazał też uczniom swój gabinet oraz opowiedział na czym polega jego praca. Każde z dzieci mogło usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak burmistrz Swarzędza. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Pan burmistrz poczęstował dzieci cukierkami, każdemu podarował pamiątkową pocztówkę Swarzędza ze specjalnymi pozdrowieniami oraz pismo „Prosto z ratusza”. Podczas wizyty uczniowie spotkali się również z innymi pracownikami Urzędu, poznali ich pracę i funkcjonowanie Urzędu. Wizyta była bardzo radosna, przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. To była niezmiernie interesująca lekcja, pozwalająca kształtować od najmłodszych lat postawy obywatelskie.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

Fragmenty relacji uczniów klasy 2 c  i  2 d ze spotkania z panem burmistrzem.

Spotkanie z Panem burmistrzem odbyło się w jego gabinecie. Pan burmistrz odpowiedział na  nasze pytania, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. ( Emilka 2 c)

Pan burmistrz Marian Szkudlarek przywitał nas serdecznie. Opowiedział o sobie, swojej pracy i o swoim przyjacielu na czterech łapach. Pozwolił nam również sprawdzić jak wygodny jest fotel burmistrza. (Monika 2 c)

Burmistrzem jest pan Marian Szkudlarek, a jego zastępca to pan Tomasz Zwoliński. Zastaliśmy poczęstowani krówkami swarzędzkimi. ( Maja 2 d)

Dowiedziałam się, że pan Burmistrz podejmuje najważniejsze decyzje w sprawie gminy. Pokazał dzieciom swój gabinet i pozwolił usiąść na swoim fotelu. (Oliwia 2 d)