Aktualności‎ > ‎

Spotkanie uczniów klasy II c i II d z burmistrzem Swarzędza.

opublikowane: 8 lis 2017, 14:57 przez Jerzy Kot


20 października uczniowie klasy 2 c i 2 d zostali zaproszeni do Swarzędzkiego Ratusza na spotkanie z burmistrzem Swarzędza Panem Marianem Szkudlarkiem. Uczniowie zwiedzili UMiG Swarzędz oraz przeprowadzili wywiad z panem burmistrzem. Zadawali pytania z wielu różnych dziedzin. Pan burmistrz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci i podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta. Pokazał też uczniom swój gabinet oraz opowiedział na czym polega jego praca. Każde z dzieci mogło usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak burmistrz Swarzędza. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Pan burmistrz poczęstował dzieci cukierkami, każdemu podarował pamiątkową pocztówkę Swarzędza ze specjalnymi pozdrowieniami oraz pismo „Prosto z ratusza”. Podczas wizyty uczniowie spotkali się również z innymi pracownikami Urzędu, poznali ich pracę i funkcjonowanie Urzędu. Wizyta była bardzo radosna, przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. To była niezmiernie interesująca lekcja, pozwalająca kształtować od najmłodszych lat postawy obywatelskie.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

 

 

 

Fragmenty relacji uczniów klasy 2 c  i  2 d ze spotkania z panem burmistrzem.

Spotkanie z Panem burmistrzem odbyło się w jego gabinecie. Pan burmistrz odpowiedział na  nasze pytania, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. ( Emilka 2 c)

Pan burmistrz Marian Szkudlarek przywitał nas serdecznie. Opowiedział o sobie, swojej pracy i o swoim przyjacielu na czterech łapach. Pozwolił nam również sprawdzić jak wygodny jest fotel burmistrza. (Monika 2 c)

Burmistrzem jest pan Marian Szkudlarek, a jego zastępca to pan Tomasz Zwoliński. Zastaliśmy poczęstowani krówkami swarzędzkimi. ( Maja 2 d)

Dowiedziałam się, że pan Burmistrz podejmuje najważniejsze decyzje w sprawie gminy. Pokazał dzieciom swój gabinet i pozwolił usiąść na swoim fotelu. (Oliwia 2 d)

Wizyta u Pana burmistrza bardzo mi się podobała. Pan burmistrz był miły i poczęstował nas krówkami. Zobaczyliśmy jego gabinet i trofea sportowe! ( Diego 2 c)

Dowiedzieliśmy się, że Pan Burmistrz bardzo lubił chodzić do szkoły. (Tomek 2 d)

Burmistrz powiedział o powstaniu większej ilości ścieżek rowerowych. (Jakub 2 d)

Podczas naszej wizyty pan burmistrz opowiadał nam o swojej pracy, a my zadawaliśmy pytania. Dowiedzieliśmy się o planowanej budowie kąpieliska, mogliśmy usiąść w fotelu burmistrza, a także zjedliśmy pyszne krówki. (Paweł 2 c)

Pan Burmistrz był dla nas bardzo miły. (Laura 2 d)

Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy sami zadawać pytania. (Amelka 2 d)

Pan burmistrz odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Dowiedzieliśmy się o różnych planowanych inwestycjach, takich jak kąpielisko nad jeziorem. Pan burmistrz opowiedział o swoim piesku, z którym chodzi na spacery. Burmistrz bardzo lubi swoja pracę, chociaż czasem są problemy. (Angelika 2 d)

Pan burmistrz przyjął nas bardzo serdecznie i odpowiadał na pytania dzieci. Dowiedzieliśmy się, że nad jeziorem powstanie piękna plaża. (Nadia 2 c)

Zwiedziliśmy cały Urząd. Dowiedziałem się, że flaga Swarzędza jest na Mount Everest. Praca burmistrza jest trudna, ale ciekawa. ( Rafał 2 c)

Pani Hania poprosiła nas żebyśmy znaleźli na mapie naszą szkołę. (Olga 2 c)

Dowiedziałam się, że w Ratuszu można wziąć ślub!  (Zuzia 2 d)

Pracownicy Urzędu oprowadzili nas i pokazali, gdzie możemy zgłosić się z różnymi sprawami, zobaczyliśmy także Salę Ślubów. ( Emilka 2 c)

Podobała mi się muzyka, którą puszcza się podczas ślubów i Sala Ślubów. Mama i tata brali dwa śluby-jeden właśnie w tej sali. (Amelka 2  d)

Zaciekawiła mnie Sala Ślubów, bo była cała biała. (Olga 2 c)

Wizytę u Pana Burmistrz wspominam bardzo miło i chciałabym tam kiedyś wrócić. (Oliwia 2 d)

Było to bardzo ciekawe spotkanie. ( Maja 2 d)

Wycieczka do Urzędu była bardzo interesująca. (Nadia 2c )

 

 

https://photos.app.goo.gl/pwsRa7Pd3Lz7jy8H3

 

 

 

 

 

 

Comments