Spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską w kl. 1b

opublikowane: 27 gru 2020, 04:01 przez Arleta Łukasik

Renata Piątkowska, znana i ceniona autorka książek dla dzieci, kawaler Orderu Uśmiechu, gościła on-line 14 grudnia w klasie 1b w ramach zajęć Klubu Młodego Czytelnika. Pisarce towarzyszyła lektorka pani  Malwina Kożurno. Pani Renata w bardzo interesujący sposób opowiadała uczniom o swoich książkach, których bohaterami są zwierzęta: konie, psy i koty. Opowiadanie Autorki, wzbogacone było czytaniem fragmentów utworów przez panią Malwinę. Bardzo ciekawa interpretacja pani Malwiny sprawiała, że uczniowie słuchali bardzo uważnie. Pisarka zachęcała uczniów do  czytania książek, które rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.

Izabela Matela