Śniadanie online – było smacznie, zdrowo i kolorowo.

opublikowane: 1 lut 2021, 12:44 przez Arleta Łukasik

Uczniowie SP4 z ogromną świadomością promują zasady zdrowego stylu życia i przekonują wszystkich, że zdrowe nawyki żywieniowe to nic trudnego! Udowodnili to uczniowie klas 6d i 7a podczas zdalnych lekcji wychowawczych, realizując zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania, zwłaszcza zbilansowanej diety dostosowanej do potrzeb osób w okresie dojrzewania.

Temat realizowany był na dwóch lekcjach. Na jednej z nich uczniowie oglądali krótki film pt. „10 zasad zdrowego odżywiania”, dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami w zakresie codziennych nawyków żywieniowych, produktów, które spożywają i ich wartości odżywczych. Głównym celem przeprowadzonej lekcji było uświadomienie uczniów jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, które "daje moc" na cały dzień!

Zdobyte wiadomości stały się inspiracją do kolejnych zajęć- praktycznych, podczas których uczniowie i ich wychowawcy prezentowali i konsumowali przygotowane przez siebie wcześniej zdrowe, pożywne śniadania. Wszyscy wykazali się kreatywnością w przygotowaniu pysznego, dającego energię śniadania. Na stołach pojawiły się nie tylko kolorowe, smaczne kanapki, ale również owsianki, grzanki z awokado , owocowe koktajle mocy i przeróżne sałatki .

Było naprawdę smacznie, kolorowo, a przede wszystkim ZDROWO!

Najważniejsze, że nasi uczniowie zdają sobie sprawę z tego jak ważne w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu organizmu jest dostarczanie w pełni wartościowych produktów, a rola zdrowego śniadania jest niezwykle istotna dla rozwijających się i dojrzewających młodych ludzi.

Wszystkim serdecznie polecamy zdrowe śniadanko online.

https://www.youtube.com/watch?v=DF4znGEcBPU              Joanna Michalak i Sylwia Tarasiewicz