Śladami Trzech Króli

opublikowane: 31 sty 2018, 03:04 przez Marcin Socha

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w murach Katedry Poznańskiej zagrało ponad tysiąc siedemset uczestników XXII Spotkania Flażolecistów „Śladami Trzech Króli ”.

Biskup Balcerek, który przewodniczył temu spotkaniu przypomniał, że spotkanie flażolecistów odbywa się na pamiątkę przybycia do małego Jezusa pasterzy i Trzech Mędrców. W słowie wprowadzenia powiedział: Naśladując Pasterzy i Królów przychodzimy razem pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Każdy z tym, co ma najlepszego. Wy z waszym pięknym graniem i śpiewem – zaznaczył biskup. Hierarcha podkreślił, że w spotkaniu z Panem Jezusem najważniejsze są wiara i miłość, bo to dary, które najbardziej cieszą Zbawiciela.

W koncercie uczestniczyły dzieci z blisko 75 szkół i ośrodków kultury. Nasza szkoła również brała udział w świątecznym spotkaniu flażolecistów. W koncercie wystąpili uczniowie z klas II i III, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach nauki gry na flażolecie. Z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem grali  i śpiewali oni kolędy. Mieli wyjątkową okazję zaprezentować swoje muzyczne talenty i wraz z Trzema Królami oddać pokłon Jezusowi.

Z pewnością wszyscy zapamiętamy wrażenia, jakie wywarły na  nas utwory zagrane przez tak potężną orkiestrę.

Dorota Świątek