Seniorzy w Czwórce

opublikowane: 11 gru 2017, 20:29 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:29 ]

W listopadzie seniorki ze swarzędzkich Klubów Młodych Duchem po raz kolejny  odwiedziły integracyjny oddział przedszkolny „Żabki” w Szkole Podstawowej nr 4. Tematem przewodnim naszego spotkania była jesień i wszystko to, co nam ona przynosi: kasztany, żołędzie, opadające liście, wiatr i deszcz. Dzieci wysłuchały kilku bajek i wierszy, a następnie rozwiązywały zagadki związane z omawianą porą roku.

Nie obyło się bez zabaw i tańców pod przewodnictwem seniorek. Dzieciaki zatańczyły i zaśpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”, na chwilę przeobraziły się w baletnicę, słonia, atletę i klauna, a także zaprezentowały nam jedną ze swoich ulubionych piosenek. Zwieńczeniem naszej wizyty były warsztaty plastyczne, podczas których stworzyliśmy jarzynowe ludziki, wykorzystując ziemniaki, plastelinę i kolorowe druciki.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są kontakty międzypokoleniowe, jak ogromną rolę dla rozwoju dzieci, zwłaszcza tych z oddziałów integracyjnych, odgrywa kontakt ze środowiskiem lokalnym. Nie spodziewaliśmy się, że wspólna praca da nam tyle frajdy, a jej efekty będą imponujące, co prezentujemy na załączonych zdjęciach.

Już  nie możemy doczekać się następnego, grudniowego spotkania, które związane będzie ze zbliżającymi się świętami.

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię