Aktualności‎ > ‎

Seniorzy w Czwórce

opublikowane: 11 gru 2017, 20:29 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:29 ]

W listopadzie seniorki ze swarzędzkich Klubów Młodych Duchem po raz kolejny  odwiedziły integracyjny oddział przedszkolny „Żabki” w Szkole Podstawowej nr 4. Tematem przewodnim naszego spotkania była jesień i wszystko to, co nam ona przynosi: kasztany, żołędzie, opadające liście, wiatr i deszcz. Dzieci wysłuchały kilku bajek i wierszy, a następnie rozwiązywały zagadki związane z omawianą porą roku.

Nie obyło się bez zabaw i tańców pod przewodnictwem seniorek. Dzieciaki zatańczyły i zaśpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”, na chwilę przeobraziły się w baletnicę, słonia, atletę i klauna, a także zaprezentowały nam jedną ze swoich ulubionych piosenek. Zwieńczeniem naszej wizyty były warsztaty plastyczne, podczas których stworzyliśmy jarzynowe ludziki, wykorzystując ziemniaki, plastelinę i kolorowe druciki.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są kontakty międzypokoleniowe, jak ogromną rolę dla rozwoju dzieci, zwłaszcza tych z oddziałów integracyjnych, odgrywa kontakt ze środowiskiem lokalnym. Nie spodziewaliśmy się, że wspólna praca da nam tyle frajdy, a jej efekty będą imponujące, co prezentujemy na załączonych zdjęciach.

Już  nie możemy doczekać się następnego, grudniowego spotkania, które związane będzie ze zbliżającymi się świętami.

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora


https://photos.app.goo.gl/eWFGtQXzUlI0BwOC3
kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię